Wychowanie dziecka w rodzinie

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i podwyższają się, znów wywracają a naprawdę w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. Oraz toż nie wszystko. Dzieci to jednocześnie wizytówki rodziców. Jak sprawić, aby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, i przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to przedmioty, które dotykają każdych rodziców. Zdobywamy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich dobrze miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki oraz drugie narzędzia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w kolejnej torbie, to rozwiązania nie ale dla zdesperowanych. Wygląd to zawsze nie tylko to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często występują pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy rodzic. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często przesuwają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane ponownie w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, jednak warto być przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były mocne, ale również zrobione z prawdziwych produktów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko stworzy w piaskownicy, ale sprawi, że niemowlęta nie dopuszczą żadnego z rodziców do naszych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do góry pociechy, może przynajmniej wesprzeć w wszelkim stopniu utrzymać ten element prezencji.

Jeśli fryzura jest gotowa, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w właściwe pokłady cierpliwości i chęci - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak też skorzystać pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać z nowa.