Kasa fiskalna a zwolnienie z vat

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w każdym sklepie czy supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie przeprowadzana jest sprzedaż detaliczna. Tylko z początku. Co zatem jest kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami rejestrującymi to nic nowego jak narzędzie elektroniczne, dzięki któremu możemy stwierdzić obrót i ilość podatku handlowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, jakie nie posiadają pamięci fiskalnej, i wiadomości o zakupach widziane są w zewnętrznej zabezpieczonej pamięci.

Aktualnie w Polsce kasy są wyposażone w świadomość fiskalną o wartościach OTP (One Time Programming), które dane są unikalnym numerem, w której na zakończenie doby sprzedaży przeznaczane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do tego pisze się łączna kwota podatku i cen brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze powodu na budowę kasy rejestrujące dzieli się na naturalne kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są grane w walutach dają się więcej na dwa pierwsze systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy i program aplikacyjny otrzymują się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy produktów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od materiałów oraz usług));- systemy bazujące na komputerze (w ostatniej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna ma kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w ostatniej kasie robione są przy pomocy programu aplikacyjnego uruchomionego na komputerze, który także steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma