Drukarka fiskalna jaka wybrac

Na siła rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa finansowa oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata doświadczeń konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, który nie zdoła dopełnić tej formie, zostaje ukarany. Pierwsza konsekwencja to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są od dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, który może wynieść nawet do 500 złotych. Warto dodać, że za dotrzymanie terminu przeglądu widoczny jest klient, to dziś on musi pamiętać o dacie kontroli. Co właściwie sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w tekście kas fiskalnych jest nieco mylący. Dlaczego? Bo w trakcie kontroli badane są jedynie te czynniki kasy, które gwarantują za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek jakie mogą oddziaływać na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego łączę się ale i jedynie na dużo wspomnianych częściach a ich elementach, których wadliwe życie mogłoby korzystać wpływ na złe wyliczanie należnego podatku.

Jakie są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z dowolną częścią rozlicza się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile trwa taki przegląd? Przegląd trwa w praktyce około godziny, maksymalnie dwie godziny, zależy to w pierwszej mierze od serwisanta. Oczywiście nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tego możemy poprosić by osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie tej formy przybyły do naszej firmy, jest to przecież liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do wykonania audytu jest profesjonalny jedynie serwisant wpisany do lektury serwisowej. Stanowi więc dane tym, że wszystkie dokonane przez serwisanta działanie powinno zostać postawione do prace serwisowej. Wpisy te muszą istnieć widoczne, potwierdzone podpisem pracownika firmy i ostemplowane jego pieczęcią. Wspominanie o tej procedury jest nader istotne, ponieważ kursy tego przedsięwzięcia nie są ogromne, a moment przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.